AMPS ürün listesi

» OSOS Wireless M-Bus

» Kalorimetreler


Sık Kullanılanlar Giriş Sayfam Yap
Ana Sayfa | Ürünler | Müşteri Girişi | Hakkımızda | Hizmetler | Sık Sorulanlar | İletişim
 
 
 
 
 
 
 
Anasayfa > OSOS Wireless M-Bus > Sistem Yapısı
 
Sistem Yapısı
Uzaktan okuma , elektrik, su, gaz, ısı ölçümü proje yönetimi önemli bir alandır. Şu anda, uzaktan sayaç okuma, uzaktan veri iletim sistemi de giderek yenileme projesinin başarısı ve benimsenmesi için bir önkoşul haline geliyor, bir ölçüm başarılı bir dönüşüm için gerekli koşullardan biri haline gelmiştir. Bu alanda, kullanıcının acil ihtiyaç kolay kurulum, basit bakım, düşük iletişim maliyetli,bloklar arası kablo olmadan ve iletişim ücreti olmadan güvenilir iletişim istenmektedir.
Piyasa Mevcut Ürünler:
Hem kablolu hem de kablosuz GPRS veri kullanıcı veri merkezi iletimi. Bilgi merkezi Blok Merkezi genişbant ağ iletim yoluyla Toplu Merkezi binaları, veri iletimi arasındaki kablo kablolama. Dezavantaj yapı karmaşıklığı ve yüksek bakım maliyeti haline gelmiştir , GPRS kablosuz uzaktan yönlü bir mesafe ile sınırlıdır, kurulumu kolay, ama iletişim gsm operatör ihtiyac duymakta , yüksek işletme maliyetlerinin olması nedeniyle . GPRS sistemi tasarımı kullanıcının downlink iletişim ihtiyaçları (müzik, vs indirmek, tarama) karşılamak üzere esas olarak, upstream bant genişliği çok azdır. Sayaç okuma veri, veri tabanlı bir çizgi üzerinde, ancak, her bir tablonun okuma yüklemek gerekir ve bu nedenle, veri iletiminin güvenilirliğinden sınırlı kalmıştır.

Wireless M-Bus Modül:
Kablosuz iletişim ürünleri, dünyanın önde gelen teknoloji ve sivil sayaç okuma, kullanıcının uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için endüstriyel sınıf güvenilir yüksek geniş bant veri aktarımı sıfır iletişim masrafları, başarıyla uygulanması alanında uygulanan ürün geliştirme deneyimi olgun bir endüstriyel alanda wireless iletişim. kablosuz wireless standart konutlarda ile bir modülün bir devresinde yüklenir. Otomatik kablosuz ağ arasındaki seti kopyalama, veri bilgi merkezi veri aktarmak için bir konut veya ısı değişimi istasyonları, baz istasyonları, trafo, vb Survey Office ve sonra kablolu genişbant ağlara aktarı. Kablosuz kurulum kopyasını herhangi bir ücret ödemeden, ücretsiz ortak bant benimsenmesi.Veri 250kbps bant genişliği ve sayaç okuma bir kez her 30 dakikada destekleyebilir. Endüstriyel tip kablosuz iletişim teknolojisi, çok kanallı, çok yollu, zaman senkronizasyonu, sistem girişim, yüksek güvenilirlik ve gerçek zamanlı iletim.

Sistem Yapısı Zinciri.Ürün Karşılaştırması

Wireless Modül GPRS Modül Kablo Modül
Sistem Kurulumu Kolay Kurulum Kolay Kurulum Karmaşık Kurulum
İletişim operatör ücretleri Düşük Yüksek Düşük
Sayaç okuma döngüsü Bütün sistem 30 dakida’da veri aktarımı yapmaktadır Aylık haftalık günlük aktarım Sayaç okuma yazılımı tarafından yapılmaktadır
Güvenilirlik Yüksek Alt Yüksek
Servis -bakım Basit Basit Yüksek  bakım masrafları


Doğru ölçülmesi:
Veri toplama süresi 30 dakika’da daha doğru ölçüm.

Bilgi yönetimi:
Güne göre Hanehalkı Aylık istatistikler, miktarı ve boru şebeke hatası alarm hücrenin toplam hacmi ile karşılaştırıldığında.hanesahipleri borcunu ödenmediği durumda sistemi uzaktan kapatılabilir.

Hızlı hata tespiti:
Yüksek yoğunluklu veri toplama, hızlı arıza tespiti. Kayıpları önlemek için sorgulama tabanı.Boru şebeke arızası erken uyarı, zamanında bakım ve yönetim kontrol imkanı.

Düşük iletişim masrafları:
Her baz istasyonu genişbant iletişim maliyetlerinden tasarruf 0 iletişim ücreti.

Kullanışlı yapısı:
Binalar arasında veri Kablosuz iletim, hiçbir kablo, oluklu, hendek,kazı, gerekmez. kolay kurulum ve bakım gerektirmeden otomatik Kablosuz wireless ağı.

Okuma maliyet karşılaştırması
Örnek: Wireless modül 50 blok için 1 adet baz istasyonu gerekmektedir. Baz istasyon 1 GB internet aylık 29 TL olursa, GPRS modülü için 1 blok 1 GB internet aylık 29 TL olarak düşünürsek toplam 500 blok olarak hesaplarsak aşagıdaki tabloda blok başı düşen ücreti göreceğiz.

NOT: Bloklar arası veri iletimi ücretsizdir. şekil 1 de görüldüğü gibidir. 30 dk da bir veri gönderimi olarak hesaplanmıştır.

Blok lar Wireless Modülü GPRS Modülü

 

 

 

Blok Aylık Ücret 0.58 KR 29 TL
Toplam Blok 500  290 TL
geniş bant Sabit aylık ücret
14.500 TL

İletişim
Sık Sorulanlar
Bayilik Başvurusu
Hakkımızda
Kat İstasyonu
Genel Bakış
Yazılım
Sistem Yapısı
ELF Kalorimetre
Kablolu Ön Ödeme Modül
Wireless Ön Ödeme Modül
Fan Coil Oda Termostat
Isıtma Oda Termostat
Paylaş
  Tüm hakları AMPS San. Tic. Ltd. Şirket'ine aittir. © Copyright 2012